MTB Homepage
         Dni            Godziny       Minuty      Sekundy

DOLSK MTB MARATON 2018

facebook e-mail facebook

CZERWONAK MTB MARATON 2017

Dolsk
data:
16 lipca 2017
miasteczko startowe:
Kąpielisko Tropicana Owińska
ul. Plażowa 1, 62-005 Owińska
godzina startu:
godz. 11.15 - dystans mega
godz. 11.30 - dystans mini

 

Czerwonak MTB Maraton 2017 – Już nie debiut…
16 lipca 2017 wystartujemy do kolejnej, siódmej edycji Bike Cross Maraton 2017.
Miejsce startu to Czerwonak, a raczej Owińska.
Już wyjaśniamy. Akwen „Tropicana-Owińska” jako miejsce Miasteczka Rowerowego leży w granicach Gminy Czerwonak, a że w/w gmina jest współorganizatorem tej edycji, stąd w nazwie imprezy Czerwonak, a miejsce startu to Tropicana-Owińska. Tyle w kwestii wyjaśnień nieścisłości w nazewnictwie.

No to teraz trochę więcej o samej imprezie. Ubiegłoroczny debiut tej miejscówki zapamiętamy jako najbardziej deszczowy. W tym roku mamy nadzieję że Mosina wyczerpała zapasy deszczu przeznaczone na nasze imprezy.

Puszcza Zielonka, a w szczególności Dziewicza Góra zapraszają i emocji nie poskąpią. W końcu są to tereny dobrze znane "Wielkopolskim Góralom Nizinnym”. Przez 8 lat odbywały się tam Mistrzostwa Wielkopolski w XC, a w latach 2006-2014 w Murowanej Goślinie zaczynał swój cykl Maratonów Grzegorz Golonko.

Trasa będzie liczyć odpowiednio ok. 33 km (MINI) i 66 km (MEGA) . Podłoże typowo wielkopolskie, będzie piasek, trochę błotka i co najważniejsze Dziewicza Góra …Dla MINI trzy wjazdy, dla MEGA odpowiednio sześć…Co to oznacza? Na odcinku ok. 3 km będziemy mieli do pokonania ok. 90 m w pionie… Ktoś powie, że niewiele…Hmm… Zapraszamy, a o komentarze poprosimy na mecie…

Dystans MINI - 33 km
Dystans MEGA - 66 km

Biuro zawodów czynne w dniu zawodów w godzinach 8:30-10:30.


Adres:
Kąpielisko Tropicana Owińska
ul. Plażowa 1, 62-005 Owińska

UWAGA - podczas maratonu w Czerwonaku odbędą się V Mistrzostwa Polski Architektów w Maratonie MTB - informacje i zapisy na stronie www.mtbarchicup.pl